Samouczek kaligrafii

W tym samouczku kaligrafii, postaramy się przedstawić informacje pomocne dla osób chcących zacząć przygodę z nauką kaligrafowania. Samouczek powstał w oparciu o książki, materiały z internetu ale głównie na podstawie własnych doświadczeń z początkami w dziedzinie kaligrafii. Opanowanie materiału ze wszystkich lekcji pozwoli na kaligrafowanie pięknym krojem jakim jest italika. Natomiast lekcje początkowe dadzą solidne podstawy do nauki innych krojów kaligraficznych.

Opracowanie i stworzenie materiałów do tego kursu zajęło wiele czasu i pochłonęło dużo pracy. W związku z tym dwie ostatnie ostatnia lekcja udostępniona jest za opłatą. Dostęp do całej reszty jest otwarty. Od marca 2020, przedostania lekcja została również nieodpłatnie otwarta.

Wszystkie treści zawarte w tym samouczku zostały wydane nieodpłatnie w formie podręcznika przez „Fundację Pisania Piórem” – autor kaligrafia.info, nie pobrał z tego tytułu honorariów. Większość nakładu trafiła do wiejskich szkół podstawowych na terenie Polski.

Przyjemnej nauki i wytrwałości — Zespół kaligrafia.info

 Spis Treści – Kurs „kaligrafia dla początkujących”


Uwagi odnośnie samouczka, prosimy zgłaszać na stronie kontakt.

Aktualizacja (15.01.2017): W lekcjach, gdzie występują animacje pociągnięć piórem odeszliśmy od technologii flash. Nowe animacje wykonane zostały w sposób, który pozwala na ich wyświetlanie na urządzeniach mobilnych. (por. „Mobilna kaligrafia.info„).