Kaligraficzne inspiracje na kwiecień

23-04-2017 | Autor | Kategorie: inspiracje | 💬 »

Kaligraficzne inspiracje na…” to cykliczny wpis, kompilujący subiektywnie najciekawsze materiały o kaligrafii, które pojawiły się przez ostatni miesiąc w sieci.

1. Znów VR

Pojawia się coraz więcej eksperymentów kaligraficznych z wykorzystaniem tzw. VR*. Próby kaligraficzne są coraz odważniejsze a i sprzęt zdaje się rozwijać. Ciężko wybrać najciekawsze wideo bo przybywa ich coraz więcej.
*(VR to nic niemówiący skrót „rzeczywistość wirtualna” w praktyce to zakładane na głowę gogle gdzie widzimy stereoskopowo. To także bardzo wyszukane manipulatory {są różne w zależności od systemu}, którymi nawigujemy).

2. Literniczy neon (lub kaseton)

Osobiście bardzo lubię takie zastosowanie liternictwa. Jeśli ktoś z Was jest z Wrocławia, polecam udanie się na parter (po lewej od recepcji przy wejściu) do budynku CSUCI, czyli nowego gmachu wrocławskiej ASP, mojej Alma Mater. Znajduje się tam piękny neon z odręcznym pismem prof. Wiesława Gołucha.

3. Brushpen na jajku

Niestety już po świętach ale może za rok.

4. Złoto z fleksa

Interesująca technika z zastosowaniem stalówki fleksującej i folii do złoceń.

5. Kompilacja z brushpenem

Z ciekawą wstawką odnośnie arytmetyki proporcji litery. Od Calligraphy Masters.

6. Fraktura na ścianie

Bardzo sprawna fraktura wykaligrafowana na ścianie. Na uwagę zasługuje brak linii pomocniczych.

7. Paul Antonio: techniczna struktura Copperplate (eng)

Blisko półtoragodzinny, szalenie ciekawy wykład na temat technikaliów copperplate. Krój jest rozbierany na czynniki pierwsze. Gorąco polecam choć nie we wszystkim się zgadzam. Niestety nagranie nie jest najlepszej jakości.

 

Jeśli macie swoje propozycje co do zawartości przyszłej kompilacji – zapraszam do komentowania.

P.S.
Nie warte jest to nowego wpisu lecz jedynie wzmianki. Nasz generator arkuszy Calidraw, doczekał się wczoraj małej aktualizacji! 🙂


Zostaw komentarz