Sylwetka: Mateusz Witczak

25-01-2015 | Autor | Kategorie: inspiracje | 1 💬 »

Czasami mam wrażenie, że liternictwo, które przed chwilą widziałem jest dziwnie znajome. Gdzieś już widziałem ten styl ale za nic nie jestem w stanie powiązać pracy z konkretnym artystą. Takie wrażenie towarzyszyło mi ostatnio kilkukrotnie patrząc na litery tego samego autora. Jak się później okazało – Mateusza Witczaka.

Witczak jest 23-letnim grafikiem z Warszawy, specjalizującym się w dziedzinach literniczych. Bazując na alfabecie, tworzy bardzo kompleksowe formy graficzne. Nierzadko okraszone pięknymi kaligraficznymi zdobieniami. Jest przy tym wszystkim bardzo spójny co przekłada się na rozpoznawalny styl.

Sam zresztą nieświadomie padłem ofiarą tego stylu, podziwiając liternictwo wykonane dla Philipsa, Nike czy rodzimej Surge Polonia. Przykładów komercyjnych sukcesów tego kaligrafa jest oczywiście znacznie więcej. Cieszy jednak sam fakt, że to dzięki takim osobom jak Mateusz duże marki dostrzegają znaczenie dobrych liter i to właśnie z Polski.

Mateusz Witczak / Bossline Clothing Mateusz Witczak / dont waste your time...Serdecznie zapraszam do zapoznania się z twórczością tego młodego artysty. Poniżej znajdują się linki do miejsc, gdzie publikuje on swoje prace:

Komentarze

  1. 1 konrado817   napisał(a) o 08:27, 05.10.16:

    Witam Pana potrzebny mi jest projekt napisu Amicum Proba Probatum Ama kaligrafią jaka cena moze przedstawić Pan kilka propozycji pozdrawiam był by to projekt na odzież.Proszę o pilny kontakt


Zostaw komentarz