GorillaType czyli moda na kaligrafię

07-08-2015 | Autor | Kategorie: ciekawostki, wydarzenia | 💬 »

Kilka dni temu napisał do mnie Konrad – założyciel GorillaType, kaligraficznej marki odzieżowej. Jest to projekt zrzeszający bardzo utalentowanych ludzi, których wspólnym mianownikiem jest zamiłowanie do ładnego liternictwa i kaligrafii. 

Przyczynkiem listu od Konrada jest akcja z którą kaligrafowie wystartowali na portalu polakpotrafi.pl. Projektują oni kaligraficzne koszulki oraz gadżety. Różnorodność stylów, które znajdują się na koszulkach bardzo mi zaimponowała. Jest to kolejny już przykład przenikania sztuki pięknego pisania do wzornictwa przemysłowego, co jest bardzo budujące.

Zapał zespołu chyba najlepiej opisuje poniższy cytat od nich samych:

GorillaType to nie tylko same koszulki jak zdążyliście już zauważyć. Chcemy się rozwijać, a do tego potrzebna jest nam Wasza pomoc…Zebraną tu kasę przeznaczymy na otwarcie sklepu internetowego z naszym stuffem. Mamy w planach poszerzenie działalności o kolejną odzież, portfele, paski i różnego rodzaju streetwearowe rzeczy, rękodzieła i inne.  Wszystko to związane będzie w jakimś stopniu z kaligrafią, by na nowo zapoznać ludzi z tą sztuką, która jest naprawdę mega fajna. Odnośnie samej kaligrafii myślimy też nad pewnego rodzaju samouczkami czy poradnikami dla początkujących, którzy chcieliby zacząć przygodę z kaligrafią. Może uda nam się również za jakiś czas wypuścić galerię prac, która będzie mogła służyć jako inspiracja.

Jeszcze raz zachęcam do wspierania młodych twórców, czego skutkiem ubocznym może być posiadanie mocno kaligraficznej koszulki np. z własnym imieniem.


Zostaw komentarz