Zjazd Kaligrafów

10-05-2013 | Autor | Kategorie: wydarzenia | 1 💬 »

W dniach 31 maja – 2 czerwca w prastarym benedyktyńskim opactwie na skraju królewskiej puszczy odbędzie się zjazd kaligrafów. Skrybów, iluminatorów, ilustratorów, rubrykatorów, typografów, soferów i wielu innych mistrzów i rzemieślników, których nazw nie zdołamy spisać, po prostu wszystkich miłośników pięknego pisania serdecznie na to spotkanie zapraszamy. Na zjeździe pojawią się ci, którzy uczą i którzy uczą się, którzy tworzą i którzy podziwiają.

Celem pierwszego takiego spotkania będzie poznanie kolegów i koleżanek z branży, poznanie i scalenie środowiska, wymiana doświadczeń. Atrakcjami tego zjazdu będzie zwiedzanie muzeum klasztornego, oglądanie manuskryptów, możliwość wypróbowania różnorodnych materiałów do kaligrafii oraz warzenie inkaustu – galasowego atramentu, ale przede wszystkim dobre Towarzystwo. Zależy nam na tym, aby wspólnie wypracować dalekosiężne zadania i plany PTK, dać wskazówki tym, którzy rozpoczynają przygodę z pismem, opowiedzieć o swoich trudach i zwycięstwach w propagowaniu kaligrafii w szkole, na kółkach zainteresowań, na uczelniach, w pracy, o trudach i nadmiarze przyjmowania zleceń, o ulubionych i poszukiwanych materiałach. W sobotę odbędzie się Walne Zebranie PTK. W czasie zjazdu zaimprowizujemy również wspólny projekt kaligraficzny.
Informacje organizacyjne:

  • Klasztor SS. Benedyktynek w Staniątkach koło Niepołomic
  • Nocleg ze śniadaniem w pokoju wieloosobowym 50,00 zł/doba
  • Nocleg ze śniadaniem w pokoju dwuosobowym z łazienką 80,00 zł/doba
  • Obiad z przerwą kawową 30,00 zł

Liczba miejsc w pokojach z łazienkami ograniczona, dodatkowych opłat za zjazd nie przewidujemy, upraszamy o skorzystanie z gościnności sióstr benedyktynek (obiad z przerwą kawową), podane płatności to ofiara na rzecz staniąteckiego klasztoru, ale też ekonomicznie uzasadniona podana przez organizatorów kwota minimalna.
Msze św. w niedzielę: godz. 6:30, 9:00, 11:00.
Informacje o busach z Krakowa zostaną wysłane w osobnym mailu.

Prosimy o możliwie wczesne zapisywanie się, dodatkowe informacje, a także sugestie dotyczące naszego kaligraficznego spotkania: towarzystwo@kaligraficzne.pl

Źródło: Zarząd Polskiego Towarzystwa Kaligraficznego, Informacja Prasowa

Komentarze

  1. 1 ee   napisał(a) o 12:10, 16.05.13:

    Jak było?
    gdzie zdjęcia 😉


Zostaw komentarz