„Piękna Litera” rusza przedsprzedaż podręcznika

20-12-2016 | Autor | Kategorie: polecamy | 💬 »

Dwie bardzo dobrze znane użytkownikom naszej strony kaligrafki – Ewa Landowska oraz Barbara Bodziony, stworzyły właśnie nowy podręcznik do kaligrafii. „Piękna Litera” – bo o tej książce mowa – to blisko dwustustronicowy podręcznik, zdradzający kulisy operowania dwoma krojami: uncjałą oraz italiką.

Znając dorobek autorek myślę, że możemy zarekomendować ten podręcznik w ciemno. Jednak zapraszamy do zapoznania się z obszerniejszym opisem (oraz fragmentami całości), na stronie Tyniec Wydawnictwo Benedyktynów. Tam również można zamówić pozycję w przedsprzedaży.

 

Kiedy Ewa Landowska i Barbara Bodziony rozpoczynały pracę warsztatową, a był to rok 2006, materiały źródłowe wszelkiego rodzaju były jeszcze słabo dostępne. To właśnie wtedy deficyt takiego wydania był nadzwyczaj odczuwalny. Dziś, kiedy dostępność materiałów, zarówno internetowych, jak i wydawniczych jest ogromna, chęć wydania podręcznika rodzi się tylko z potrzeby „zapisania” pewnego rozdziału pracy nad literą obu autorek. Blisko 10 lat intensywnej pracy z ludźmi, pozwala zunifikować podstawowe zagadnienia dotyczące procesu nauki pięknego pisania, zawrzeć je w zwartej formie i oddać w dobre ręce.

źródło: http://tyniec.com.pl/


Zostaw komentarz