Italika – arkusze do ćwiczeń ze wzornikiem (liniuszki)

W ostatniej lekcji naszego samouczka, zamieszczamy gotowe do wydrukowania arkusze do ćwiczeń (liniuszki) wraz ze zintegrowanym wzornikiem. Na 10 arkuszach znajdują się 53 posegregowane alfabetycznie litery italiki.

Jak używać kaligraficznych arkuszy do ćwiczeń ze wzornikiem?

Każda z liter wzorcowych dodatkowo posiada opis w postaci schematu pociągnięć pióra. Schemat jest dokładnie taki sam jak w animacjach. Zalecamy wydrukować sobie komplet arkuszy i ćwiczyć kaligrafowanie wraz z animacjami z lekcji 6 i 7.

Wzorniki wraz z liniami pomocniczymi są w formacie A4 w dwóch, wielostronicowych dokumentach PDF, oddzielnie dla małych i dużych liter oraz obejmują one cały alfabet. Wzorniki do ćwiczeń są dostosowane do pióra, którego stalówka ma szerokość 2,4 mm. Do wydruku wzorników wystarczy zwyczajna, domowa drukarka – kolorowa lub czarno biała. Pióro jakie rekomendujemy do wykonywania powtórzeń liter to Pilot Parallel Pen – 2.4 mmgdyż można z nim rozpocząć ćwiczenia natychmiast i cechuje je mała zawodność.

Oczywiście można również korzystać z przyrządów opisanych w lekcji „Akcesoria i materiały do kaligrafii„, należy jednak zadbać o to, aby szerokość stalówki (nib) był równy lub zbliżony do 2,4 mm.

Wzornik do kaligrafii Italika, nib - 2.4 mm

Wzornik do kaligrafii Italika, nib – 2.4 mm

W celu zachowania poprawnych proporcji arkusza, należy wyłączyć skalowanie w oknie ustawień druku.

Arkusze do ćwiczeń niezawierające wzornika można bezpłatnie wygenerować za pomocą naszego generatora – CaliDraw.

Italika – wzorniki z arkuszem ćwiczeń, małe i duże litery.

Pobranie wzorników jest płatne. Obydwa wzorniki można pobrać za 42 PLN. Podaj adres e-mail a następnie wybierz sposób płatności w systemie Przelewy24 aby odblokować wzorniki.


Odblokuj wzornikiOdblokowując lekcję jednocześnie akceptujesz regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny po kliknięciu w ten odnośnik.

W razie jakichkolwiek problemów z pobieraniem wzorników prosimy o kontakt poprzez formularz kontaktowy. W celu sprawnego rozwiązania wątpliwości istotne jest, aby w polu adres e-mail wpisać adres użyty podczas zakupu wzorników.

Spis treści